top of page
  • תמונת הסופר/ת3DbotX

כל מה שרציתם לדעת על חברת eSUN

ממש כמו שאנחנו זקוקים לחומרי גלם כדי להכין תבשיל משובח, כך יש צורך בחומר גלם (פילמנט) כדי

להדפיס במדפסת תלת מימד. כאשר אנחנו מעוניינים להדפיס אובייקט מסוים בתלת מימד, אנחנו צריכים להכניס חומר מילוי לתוך מדפסת התלת מימד. לאחר ההדפסה חומר הגלם הופך לאובייקט התלת מימדי הרצוי - החל מתיק אופנתי, דרך מודל לשיניים תותבות ועד חלקים למטוסים. אחת מהחברות הגדולות והמובילות בעולם בתחום ייצור חומרי גלם (פילמנטים) למדפסת תלת מימד היא חברת eSUN העולמית.חברת eSUN הוקמה בשנת 2002 בעיר שנג׳ן שבסין לצורך מחקר, פיתוח ותיעוש של חומרים פולימרים ביו-מתכלים. פולימר הוא למעשה חומר המורכב משרשרת של מולקולות ענקיות הבנויות בעצמן ממולקולות קטנות יותר. הפולימרים הם המרכיב העיקרי של מוצרי הפלסטיק אותם צורכים כמעט כל תושבי העולם. הפלסטיק הוא אמנם חומר עמיד, אך היתרון הזה הוא גם החסרון שלו זאת משום שהוא אינו מתכלה ומזהם את הקרקע ואת המים. מתוך תפיסה אקולוגית, חברת eSUN החליטה לעבוד עם חומרים ידידותיים לסביבה - פולימרים ביו מתכלים המיוצרים ממשאבי טבע מתחדשים כמו עמילן תירס אשר מתכלים באופן טבעי. לפולימרים הביו מתכלים יש תכונות דומות לחומרי הפלסטיק הסטנדרטיים כמו פוליאתילן ופוליסטירן, ובמקביל מהווים פתרון אקולוגי לבעיית זיהום כדור הארץ.


מאז שנת 2007, נכנסה חברת eSUN לתחום ייצור חומרי גלם עבור מדפסות תלת מימד. חומרי הגלם שחברת eSUN מייצרת נחשבים לאיכותיים ומבין הפופולריים ביותר בשוק הגלובלי. בין הפילמנטים ש - eSUN משווקת ניתן למנות חומרים כמו PLA, ABS, PVA, HIPS, PA, PCL, +PLA, PETG חומרים מרוכבים, שרפים ועוד רבים. לפניכם הסבר על כמה מחומרי הגלם המשמשים למדפסות תלת מימד:


חומר הגלם PLA למדפסת תלת מימד - זוהי חומצה פולילקטית מתכלה וידידותית לסביבה, המבוססת על שמנים מהצומח. PLA הינו החומר הנפוץ ביותר בתעשיית חומרי הגלם של מדפסות התלת מימד ואחריו ABS. בזכות יכולת ההמסה שלו, קל מאוד לעבוד איתו וניתן לנצל אותו לשימושים שונים בתחום ההדפסות. בשנת 2019 החלה eSUN לייצר את חומר הגלם PLA בצבעים נדירים כמו זהב, כסף ונחושת מתכתית. צבעים אלו אידאליים עבור ייצור של ריהוט ותכשיטים. חומר הגלם PLA בצבעים הזוהרים האלה, נחשב לאחד מהמוצרים הנמכרים ביותר בחברה. כאשר משתמשים בחומר הגלם הזה של חברת eSUN במדפסת תלת מימד, אין צורך בליטוש לאחר ההדפסה כדי לקבל צבע בוהק יותר, והמרקם המתקבל הוא משי וחלק.


חומר הגלם PLA+ למדפסת תלת מימד - זהו פילמנט המבוסס על פתיתי PLA וגם הוא ידידותי לסביבה, אך ישנם כמה הבדלים בין PLA+ ל - PLA: חומר הגלם PLA+ מאפשר הדפסה בטמפרטורה גבוהה יותר מהטמפרטורה של חומר הגלם PLA, הוא חזק הרבה יותר, נדבק בין שכבות המודל בצורה מיטבית, ניתן לעיבוד בצורה קלה משמעותית וההדפסה המתקבלת עם PLA+ היא חלקה בהרבה לעומת ההדפסה בשימוש עם PLA.


חומר הגלם PCL למדפסות תלת מימד - הפילמנט PCL הוא חומר גלם קשה ועמיד מסוג פוליאסטר בעל טמפרטורת התכה נמוכה מאוד בהשוואה לחומרי גלם אחרים כמו ABS ו- PLA. בשל תכונה זו, כאשר מדפיסים עם החומר PCL, אין צורך להשתמש במיטה מחוממת. PCL מאפשר לעצב עצמים מחדש לאחר ההדפסה במדפסת תלת מימד, כך שיתאימו ליישומים שונים. הוא נדבק בין השכבות בצרה טובה וניתן לצבוע אותו בקלות.


חומר הגלם ePA למדפסות תלת מימד - הפילמנט ePA הוא ניילון הנחשב לחזק ביותר. הוא אידאלי להדפסה של חלקים מורכבים בזכות היותו עמיד בחום, בעומס רב ובלחצים ובעל יכולת ספיגת זעזועים גבוהה. כמו כן, חומר הגלם ePA חזק מאוד ביחס למשקלו, ומשום כך ניתן בעזרתו להדפיס חלקים חזקים אך קלים.


חומר הגלם HIPS למדפסות תלת מימד - הפילמנט HIPS הוא חומר חזק מאוד המבוסס על תערובת של גומי וקלקר. HIPS משמש כחומר תומך, כך שאין צורך להיעזר בכלי חיתוך שונים לאחר ההדפסה. ניתן לעבוד איתו עם סוגי דבקים שונים, לצבוע אותו בקלות והוא קל מאוד להדפסה. זהו חומר גלם הנחשב לזול ביחס לתכונות שלו ולכן אידאלי להדפסת חלקים מורכבים. בנוסף, חומר הגלם HIPS מצוין להדפסת חלקים הנדסיים המצרכים עמידות גבוהה בפני עומסים שונים. בעת השימוש בחומר הגלם HIPS מומלץ לוודא כי יש ברשותכם משטח בנייה איכותי.


חומר הגלם ABS למדפסות תלת מימד - אחד מחומרי הגלם הנפוצים ביותר להדפסה במדפסות תלת מימד הוא ABS. זהו פולימר סינטטי המורכב מהחומרים סטיארן, אקרילוניטריל ו-בוטאדיאן. הפילמנט ABS נפוץ במיוחד בתעשיות ההנדסה והטכנולוגיה, המשתמשות בו כדי להדפיס חלקי מכונות ומודלים מורכבים. זהו חומר חזק ביותר, זול יחסית, עמיד ללחות כך שניתן להשתמש בו זמן רב לאחר פתיחתו וניתן לצביעה. לצד יתרונותיו, ישנם כמה חסרונות לפילמנט ABS: הוא משחרר ריח לא נעים של פלסטיק והוא מצריך מיטה מחוממת. בנוסף, יש צורך להגדיר באופן מדויק את הגדרות ההדפסה במדפסת תלת מימד כאשר משתמשים בחומר זה.


חומר הגלם PETG למדפסות תלת מימד - הפילמנט PETG הוא שרף פלסטי ממשפחת הפוליאסטר ונחשב לחומר חזק ועמיד מאוד. הוא איננו סופח מים ולחות, כך שיכול לבוא במגע עם נוזלים שונים. ניתן לעבוד עם חומר הגלם PETG בטמפרטורה נמוכה מאוד ולכן הוא בטוח לשימוש ואינו רעיל. יש לו יכולת הדבקה מצוינת, אך עבודה איתו מצריכה מיטה מחוממת. חומר זה אידיאלי לשימוש עבור תעשיית המזון המדפיסה מאכלים שונים במדפסות תלת מימד.

כל חומרי הגלם למדפסות תלת מימד שמייצרת חברת eSUN עוברים בקרת איכות על מנת לוודא כי הם עומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר וכי הם מספקים את התוצאות הטובות ביותר פעם אחר פעם. הפילמנטים של eSUN מגיעים בצורת גליל חוטים בתוך אריזת וואקום עם סופח לחות מיוחד, זאת על מנת שהחומר ישמר לאורך זמן רב לאחר פתיחתו.


אחד מהמוצרים של eSUN הנחשבים לפטנט של ממש הוא ה - eBOX . זוהי קופסה מיוחדת ומתקדמת המשמשת לאחסון חומרי גלם למדפסות תלת מימד. הקופסה מסייעת להגנה מפני ספיחת לחות ומפני אבק, וכך תורמת לאיכות הדפסה גבוהה יותר. המוצר נחוץ במיוחד כאשר משתמשים בחומרי גלם רגישים כמו PLA או ניילון. בנוסף לכך, יש ל-eBOX מערכת ייבוש אלקטרונית בעזרה ניתן להציל חומרי גלם ישנים שספגו לחות רבה. כמו כן, קופסת האחסון כוללת מערכת השוקלת באופן אוטומטי את גליל חומר הגלם. כך תוכלו לדעת עוד לפני תחילת ההדפסה מהי כמות החומר שנשארה בגליל, ולמנוע מצבים בהם נגמר החומר במהלך ההדפסה.


לצד חומרי הגלם עבור מדפסות תלת מימד וקופסאת אחסון הפילמנטים, eSUN משווקת גם בקבוקי שרף (Resin) המיועדים להדפסת תלת מימד במדפסות לייזר SLA והדפסת תלת מימד של DLP. מוצרים נוספים שמוכרת החברה הם מדפסות תלת מימד ועט תלת מימדי שבעזרתו ניתן לקשט את האובייקטים המודפסים.

החברה eSUN משווקת את מוצריה ליבשות שונות ברחבי העולם: יש לה עשרות חנויות באירופה, באפריקה, באסיה, באוסטרליה ובאמריקה.בישראל, 3DbotX היא היבואנית הרשמית והבלעדית של כל מוצרי חברת eSUN ובחנות שלנו תוכלו למצוא מלאי קבוע של כל חומר גלם ופילמנט של eSUN לרבות שרפים בכל צבע וסוג.

2,858 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page